„Златна паста“ – Неверојатно моќен лек кој ги победува грипот, настинката и воспалението

Грипот и настинката се уште владеат, а доколку се борите со нив или сакате превентивно да се заштитите, добро ќе направите ако во својата исхрана додадете „златна паста“ која помага при секој воспалителен процес. Оваа моќна паста многу лесно можете да ја направите самите дома.

Главната состојка на „златната паста“ е куркумата, суперзачин со анти-воспалителни, антиоксидативни и детоксикациски својства. Позната е и како природно средство против болки. Со оглед на тоа што нашето тело тешко ја апсорбира куркумата, во „златната паста“ секако додадете масло и бибер кои ќе помогнат во апсорпцијата на зачинот.

Состојки за „златната паста“:

– 125 грама куркума во прав

– 250 милилитри вода

– 1 и пол лажичка мелен црн пипер

– 70 милилитри девствено маслиново или кокосово масло

Постапка:

1. Во вода додадете ја куркумата и ставете ја на тивок оган и мешајте додека не добиете густа паста, што може да трае 6 до 10 минути.

2. Доколку ви се чини дека пастата е многу ретка, додадете уште куркума, а ако ви се чини дека е многу густа, додадете вода. Пастата цело време мора да биде на тивок оган и не смее да искипе бидејќи состојките ќе ги изгубат своите лековити својства.

3. На крајот додадете бибер и масло. Продолжете да мешате за сите состојки добро да се поврзат.

4. Тргнете ја пастата од огнот и оставете ја да се олади. Пастата можете да ја чувате во стаклен сад и да ја чувате во фрижидер каде што може да седи до 2 недели, бидејќи нејзината ефикасност се намалува после тоа време.

Како да ја користите „златната паста“?

– Ако се користи како додаток на јадења, „златната паста“ додадете ја на крајот од готвењето за хранливите својства да останат максимално зачувани.

– Можете да ја користите и како чај, така што во топла вода ќе ставите една лажичка од пастат и ќе засладите со мед.

– Таа е одлична како додаток на сосовите.

– Лажичка од пастата додадете во супа од зеленчук, чорба или крем супа

– Лажичка од пастата додадете во варениот ориз или зеленчук и подобрете го вкусот.

– Малку паста додадете во топло млеко и уживајте во својот „златен пијалок“

Слични објави

Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Igor

Брза и неодолива палачинка со шунка и кашкавал (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Капути кои треба да ги облече секоја дама (ФОТО)

Igor

Трансформација: Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати (ВИДЕО)

Igor

Стручњаците откриваат: 20 едноставни навики за подолг и поздрав живот

Еспресо

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

четири × пет =

Слични објави

Кога да реагирате? Препознајте ги симптомите на дијабетес кај децата

Слободен печат

СТАРЕЕ КАКО ВИНОТО: Една од најдобрите европски глумици има 55 години и е сè позаносна

Igor

Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Igor

Знаете ли зошто лажицата за шпагети има дупка во средината?

Igor

Ова овошје не смеете никогаш да го јадете на празен желудник!

Слободен Печат

Стекна светска слава со улогата Пипи Долгиот Чорап, а сега фановите собираат пари за неа (ФОТО)

Igor