Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Освен егзотично сензуална арома која опушта, чајот од јасмин станува сè попопуларен благодарение на неговите бројни благодети за здравјето.

Решение за стресот
Кога сте под стрес ништо не може подобро да ве опушти од чајот од јасмин. Својствата на овој чај за подигнување на расположението го прават едно од најбараните природни лекови за депресија.

Го намалува обемот на струкот
Со помош на чајот од јасмин можете да се подготвите наскоро да „влезете“ во омилените фармерки. Овој чај ќе ви помогне да го намалите обемот на струкот. Можете да го вклучите во исхраната како замена за калоричните и газираните пијалаци.

Го одржува нивото на холестерол под контрола
Можете да заборавите на проблемите со високиот холестерол. Две шолји од овој чај дневно ги контролираат високите нивоа на холестерол и триглицеридите.

Благослов за дијабетичарите
Овој едноставен напиток има позитивни влијанија на предизвикувачите на дијабетес тип 2.

Природен лек за добар сон
Смирувачкиот ефект на овој чај е добар за луѓето кои имаат проблеми со спиењето. Пијте само половина шолја чај половина час пред да си легнете.

Поттикнете го вашиот љубовен живот
Поделете шолја чај од јасмин со егзотично сензуална арома со вашиот партнер за да ја оживеете романтиката во креветот. Овој чај целосно ве опушта и ја буди вашата сексуална фантазија. Исто така познато е дека лачи сексуални хормони.

Слични објави

Кафето е здраво ако се пие умерено и тазе приготвено

Еспресо Магазин

Заборавете на мастиките и ментол бонбоните: Овој напиток моментално ви го освежува здивот

Igor

ЌЕ ВЕ КРЕНЕ НА НОЗЕ: Овој стар руски пијалак е вистински еликсир

Igor

Оваа подла болест зема замав: Обрнете внимание на следниве симптоми

Igor

Како да се справите со исцрпеноста кога вашето дете едноставно не ви дозволува да се наспиете?

Еспресо

Семките од јаболко веднаш фрлете ги, во нив се крие смртоносен отров

Igor

Остави Коментар

11 + 16 =

Слични објави

Внимавајте: Бактерии извираат од секоја шолја за кафе!

Igor

Што се крие во шолјата за кафе?

Igor

Прогнозата на Бил Гејтс за коронавирусот: Кога ќе се вратиме во нормала!

Милена Ризовска

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 4 сигнали дека веќе анксиозноста зема силен замав

Igor

3 суперздрави витамински напитоци за инстант енергија

Igor

Испијте го ова пред спиење и кажете ѝ збогум на депресијата

Igor