36.8 C
Скопје
12:28 - 18 јули, 2024

Напиток кој ослободува од надуеност

Еве кои состојки ви се потребни за напитокот кој веднаш ќе ве ослободи од надуеноста.

– 1 лимон

– 1 краставица

– 1 мала лажица ѓумбир во прав

– 12 листови нане

– 2 литри вода

Подготовка:

Лимонот и краставицата излупете ги и исецкајте ги. Сите состојки ставете ги во блендер додека да добиете сок. Пијте 6 часа дневно со цел да го прочистите организмот, да ги исчистите бубрезите, црниот дроб особено и за да го зајакнете имунитетот.

Поради состојките кои се наоѓаат во него, овој природен лек може да ви помогне да ги убиете и клетките на ракот. Богат е со витамини и минерали.

Стомакот нема да ви биде надуен, а вие ќе бидете далеку поздрави. Покрај примената на овој сок, започнете и со здрава исхрана. Доколку вашиот стомак веќе подолго време е надуен и нема никакво подобрување, обратете се кај вашиот доктор.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....