Напиток кој ослободува од надуеност

Еве кои состојки ви се потребни за напитокот кој веднаш ќе ве ослободи од надуеноста.

– 1 лимон

– 1 краставица

– 1 мала лажица ѓумбир во прав

– 12 листови нане

– 2 литри вода

Подготовка:

Лимонот и краставицата излупете ги и исецкајте ги. Сите состојки ставете ги во блендер додека да добиете сок. Пијте 6 часа дневно со цел да го прочистите организмот, да ги исчистите бубрезите, црниот дроб особено и за да го зајакнете имунитетот.

Поради состојките кои се наоѓаат во него, овој природен лек може да ви помогне да ги убиете и клетките на ракот. Богат е со витамини и минерали.

Стомакот нема да ви биде надуен, а вие ќе бидете далеку поздрави. Покрај примената на овој сок, започнете и со здрава исхрана. Доколку вашиот стомак веќе подолго време е надуен и нема никакво подобрување, обратете се кај вашиот доктор.

Слични објави

Неверојатно вкусни поховани тиквички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

ОСВЕЖЕТЕ ГО СВОЈОТ ИЗГЛЕД: Овие фризури се апсолутен хит (ФОТО)

Igor

Меланија Трамп е можеби најубавата прва дама во светот, но погледнете ја кралицата на Јордан (ФОТО)

Igor

Четири секојдневни навики кои ни го загрозуваат здравјето

Igor

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Igor

Како цигарите влијаат на мозокот? Дознајте кои процеси се одвиваат по секоја запалена цигара

Еспресо

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

Жени обрнете внимание – Ова се најголемите сексуални желби на секој маж!

Igor

Која е разликата меѓу летна настинка и ковид-19

Еспресо

ПРОБЛЕМ СО МАСНА КОЖА: Ова е најдобриот начин за нега и хидратација

Igor

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Igor

Ослабете 2 килограми за само 1 ден – Еве како…

Igor

Природен напиток: Едноставен трик за рамен стомак

Слободен печат