КОНЕЧНО ОТКРИЕН: Рецепт за љубов што се готви!

Постојат седум состојки што можете да ги користите за да создадете вистинска љубов. Не смее да се изостави ни една од состојките за да биде успешен рецептот!

Потребни се следниве состојки:

1 чаша вера

4 чаши љубов

3 чаши добрина

2 чаши трпение

4 чаши разбирање

5 литри нежност

1 литар хумор

Начин на подготовка:

– Земете љубов и трпение и, постојано мешајќи, постепено додавајте вера додека смесата не се изедначи.
– Одделно во друг сад промешајте ја добрината со разбирање и нежност.
– Комбинирајте ги добиените мешавини во плех, премачкајте со хумор и печете лесно на сонце.
– Послужувајте секојдневно – со насмевка

Извор: „atma“

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....