4 вежби кои засекогаш ќе ви ја отстранат болката од грбот (ВИДЕО)

Нема личност која во некој период од својот живот не се соочила со болки во грбот, а за тоа да се реши потребни се вежби.

Тој здравствен проблем може силно да влијае на нашите скојдневни обврски, да ви го поремети движењето, односно слободното живеење.

Со следните 4 вежби прикажани во видеата ќе успеете на ефикасен начин да се ослободите од оваа непријатна ситуација.

Доколку вашето работно место е од таква пирода што ви предизвикува болки во грбот, правете ги вежбите секојдневно и повеќе нема да се соочувате со ваквиот проблем.

Еспертите потврдија, ние само пренесуваме:

 

Слични објави

КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Igor

НЕВОЗМОЖНО: „Стар сум, никој повеќе не ме сака“ (ФОТО)

Igor

Во тренд е џиновски цвет!

Igor

Билка која лекува се

Igor

Додека трае пандемијата со коронавирусот – Секој ден пијте лимонада и јадете храна во која има цинк

Еспресо

Како да знаете дали сте претерале? Висок крвен притисок, главоболка и тахикардија се јавуваат при висок внес на кофеин

Еспресо

Остави Коментар

четири + петнаесет =

Слични објави

Колку отров има во едно јаболко (ВИДЕО)

Igor

Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Еспресо

Оваа девојка беше како магнет за љубопитните погледи на скопјани! (ФОТО)

Igor

Куркумата е многу здрава, но ова се 5 случаи во кои НЕ СМЕЕТЕ да ја користите

Igor

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Igor

Кога да реагирате? Препознајте ги симптомите на дијабетес кај децата

Слободен печат