Здравје, кариера и љубов: Дневен хороскоп за 23 март!

Овен

Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски.

Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се грижите.

Избегнувајте ги цигарите.

Бик

Раздразливи сте и можеби ќе реагирате лошо на некои ситуации. Не избрзувајте.

Неповолен ден за љубов, ниту за почеток на нова врска. Решете ги прво сопствените потреби.

Проблеми со штитната жлезда.

Близнаци

Можеби ќе направите грешка која ќе ја загрози вашата работа.

Партнерот се труди да ви го украде вниманието, но се занимавате со други работи.

Посетете лекар.

Рак

Делувате како да не можете да се контролирате, иако по природа не сте такви. Пробајте да се смирите.

Постојано си поставувате прашања и доаѓате до заклучок дека бившиот партнер највеќе ви одговарал.

Проблеми со циркулација.

Лав

Тимската работа не ви одговара и подобро ви е кога работите сами.

Ако сте планирале сериозен разговор со саканата личност, денешниот ден не е многу поволен за тоа.

Внимавајте на повреди.

Девица

Немате многу доверба во колегите и некои работи ги криете од нив.

Ако имате партнер, ве очекува поволен период во кој ќе се сложувате добро.

Ве мачат хронични тегоби.

Вага

Ве очекува мала штета на полето на работата. Потрудете се да не ризикувате.

Долго време бевте осамени. Подготвени сте за почеток на нова и сериозна врска.

Избегнувајте алкохол.

Шкорпија

Најдобро е да земете слободен ден и да не се оптоварувате со работата.

Не претерувајте со љубоморните испади. Станувате напорни.

Посетете лекар.

Стрелец

Ве очекува опуштен ден и подготвени сте да ги решите сите проблеми и дилеми.

Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно.

Се чувствувате добро.

Јарец

Максимално сте ангажирани и свртени кон своите обврски. Можете да очекувате добри ситуации.

Немате сомнеж дека личноста со која сте сега е вистинската за вас.

Ви годи интензивна физичка активност.

Водолија

Можни се значајни финансиски промени кои ќе ви помогнат да решите некои од проблемите.

Денот е малку тежок на полето на љубовта.

Зголемен апетит.

Риби

Имате страв поради многуте обврски. Потрудете се да ги сработите чекор по чекор.

Ново познанство е како светло на крајот на тунелот.

Главоболка.

Слични објави

Хороскоп за 23 јануари – Еве што ве очекува овој четврток!

Еспресо

Познатата пејачка Сека Алексиќ им се налути на колегите: Не е секоја ситуација за исмејување!

Васко Спасоски

Која е најнепривлечната работа која можете да ја направите во сексот?

Еспресо

Кој рече дека е зима? Карлеуша во светкав мини фустан му пркоси на јануари, а деколтето „пука“ (ФОТО)

Еспресо

Џејми Ли Кертис се пофали на Инстаграм: Атиџе ми даде мед, ова е најслаткиот подарок! (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Тамара Тодевска ќе настапи во геј-клуб во Лондон!

Слободен Печат

Остави Коментар

Шестнаесет + девет =

Слични објави

Пакистанскиот Хулк бара жена, но мора да има барем 100 килограми! (ВИДЕО)

Еспресо

Ѓуле и „Ван Гог“ приредија несекојдневен спектакл на Егзит (ФОТО + ВИДЕО)

Igor

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

Тамара Тодевска се врати на старата пасија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сопругата на починатиот актер Небојша Глоговац објави фотка од која се кине срцето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Без грам срам Кејт го носела овој фустан на себе кога прв пат го сретнала Вилијам, а еве каков бил неговиот КОМЕНТАР! (ФОТО)

Igor