1.8 C
Скопје
03:44 - 21 февруари, 2024

(Видео) Сите занемеа, a Пријовиќ го прекина концертот: Филип ја зграпчи за глава и страсно ја бакна пред сите

Српската фолк пејачка Александра Пријовиќ синоќа настапи во главниот град на Србија, за реприза на Новата година.

Пријовиќ носела тесен, темен костум, додека ригите блескале на палтото со големо деколте. Таа ги нижела своите големи хитови, а во еден момент го прекинала пеењето.

Имено, додека ја изведувала песната „Девет животи“, ѝ пришол сопругот Филип Живоиновиќ и ја бакнал пред сите.

Потоа, Прија продолжила да пее и не ја симнала насмевката од лицето.

 

@live.nastupiAleksandra Prijovic x Filip Zivojinovic – Devet zivota live at Sava Centar 01.01.2024.♬ original sound – Live nastupi

Александра може да се пофали со исклучително плодна година на деловно поле. Таа наполни пет загрепски Арени, три белградски арени, ги полнеше салите во речиси целиот регион.

– Минатата година ми беше најубава кога е во прашање кариерата. Сакам во оваа година моето семејство да биде здраво, тоа е најважно. Сонував дека сето тоа ми се случува на деловен план, но би била среќна и ако имав по еден концерт во секој град – рекла Прија.

Прија во измантиов период направи драстична промена на имиџот. Својата долга коса ја скрати во паж фризура.

– Ја променив фризурата затоа што си ја уништив косата –  низ смеење раскажала Прија.

„Фризерката ме советуваше да ја скратам косата, мене ми е супер вака“, додала пејачката.

(Видео) Александра Пријовиќ шокираше: „Лудо е да ме споредуваат со Чола и Цеца“

 

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....