Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Познатата пејачка Тереза Кесовија (82), неодамна излезе од комфорната зона и одлучи да оствари соработка со групата „Лет 3“ на новата верзија на песната „Сам у води“ од албумот „Two Dogs Fucking“, пишува Јутарњи лист.

Кесовија во 60-годишната кариера не отстапуваше од своите рамки, а за Јутарњи лист откри дека ова ѝ бил предизвик.

„Ова едноставно не сакав да го пропуштам“, објаснила.

View this post on Instagram

#terezakesovijaofficial #zagreb#dubrovnik#chanson #art

A post shared by TEREZA KESOVIJA -OFFICIAL (@terezakesovijaofficial) on

Како што вели, по снимањето на демо снимката ѝ се јавил Дамир Мартиновиќ Мрле, основачот и басист на групата „Лет 3“ и ѝ рекол дека кога ја преслушувал снимката, четирипати заплакал.

– Мрле и Прља сакаат да ме видат во долг фустан. Велат: „Вие мора да останете Вие“. Ќе ја почитувам нивната желба – објаснува Кесовија.

Во продолжение слушнете го аудиото од песната „Сам у води“.

Во текот на нејзината долгогодишна кариера, обожавателите знаеле да ја изненадат со различни подароци. Најнеобичен, како што вели, е црвената долна облека што ја добила за Нова година од нејзин обожавател.

Слични објави

Италијанска новинарка полугола поради Наполи: Нејзините секси фотографии го полудеа светот!

Еспресо

Никола Којо: Заминувам од Србија, ние сме бедници кои живеат по правилата на политичарите

Igor

Какви кучиња, мачки, папагали… Домашните миленичиња на Сталоне се вистински хит! (ВИДЕО)

Igor

Пронајден ковчегот со скриеното богатство во Карпестите Планини: Не го знам човекот што го пронашол, но песната го однела до него

Еспресо

Мајли Сајрус им ја разбуди фантазијата на фановите (ФОТО)

Igor

Џастин Бибер: Толку многу се дрогирав, што навечер ме проверуваа дали сум жив!

Еспресо

Остави Коментар

14 + 3 =

Слични објави

БОЛЕСТА СЕ ПРОМЕНИЛА: Познатата пејачка откри ЗОШТО НЕ можела да се ОСТВАРИ КАКО МАЈКА!

Igor

Бизарна исповед на партнерот на Џорџ Мајкл: Кога го најдов мртов, го фотографирав

Еспресо

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Ако доживувате барем половина од овие работи, можеби е вистинско време да дадете отказ на работа!

Еспресо

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешната манекенка Цеце Орешкова објави фотка во бикини, а позата која ја направи ќе ви го крене притисокот! (ФОТО)

Igor