33.8 C
Скопје
16:11 - 24 јуни, 2024

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Тамара Тодевска вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на фестивалот „KengaMagjike“ кој се одржува во Тирана. „KengaMagjike“ (Волшебна песна) е еден од најпрестижните фестивали во Албанија.

Тамара на фестивалот се претстави со песната „Monsters”, чии автори се Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а текстот е на Коста Петров.

„Ви благодарам KengaMagjike за наградата за најдобар меѓународен артист. Многу ми значи. Наградата му ја посветувам на моето семејство, на сопругот и на сите кои беа покрај мене сите овие години. Да продолжиме да се правиме едни со други горди“, напиша Тамара на Инстаграм.

View this post on Instagram

Girls ❤️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....