11.8 C
Скопје
04:20 - 23 мај, 2024

Ознака : тамара тодевска

Ви Препорачуваме

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Тамара Тодевска вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на фестивалот „KengaMagjike“ кој се одржува во Тирана. „KengaMagjike“ (Волшебна песна) е еден од најпрестижните фестивали...