8.8 C
Скопје
21:38 - 5 октомври, 2022

Славчо Попоски најавува дожд и можност за прво провејување на снег

– Денес ќе има повеќе облачност во Македонија и ќе има повремени локални врнежи од дожд. Не се исклучува можноста за првото провејување на снег за оваа сезона на Шар Планина.

Потоа, од утре па во следните неколку денови времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност.

Особено денес ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите остануваат под просекот за овој период од годината и максималните ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 22 степени, додека наутро ќе биде доста студено со минимални температури кој понекаде ќе се спуштат до околу па дури и за некој степен под нулата.

Во Скопје времето ќе биде претежно стабилно и суво а температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 17 и 18 степени, вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....