13.8 C
Скопје
00:06 - 30 мај, 2024

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Пејачот Џенан Лончаревиќ по 25 години поднесе барање за развод од сопругата Самира. Тој ја поднел тужбата на нејзиниот роденден, а Џенан за 18 години колку што е на сцената јавно не ја покажал сопругата, па дури и го криел нејзиното име.

„Кога доаѓа во Пријепоље, останува во истата куќа каде што сум јас, но не комуницираме. Нашиот однос е нарушен. Нашите адвокати се слушаат, не сме разговарале од летото минатата година“, изјавила Самира.

Таа сега реши јавно да зборува, а она што го кажа е шокантно и болно. Самира за Телеграф.рс потврди дека Џенан со години води паралелен живот со друга жена за која верувала дека е негова колешка.

„Барам само да се почитува законот во сето ова, не барам ништо повеќе. На крајот на краиштата, јас сум вработена во тој суд, ја водам кривичната канцеларија и знам како оди сè. Барам да се закажат предметите пред мене, ако се итни, тогаш моите ќе бидат утре, задутре или за еден месец, само тој и неговиот правен тим ургираа од сите страни да се забрза“, започнала Самира.

„Најголемиот проблем е имотот, доживеав дека после 25 години брак сака да ме исфрли од дома, веднаш би потпишала барање за развод, веднаш, но проблемот е имотот, бидејќи сè што купил е ставено на името на мајка му, сега купи стан во Белград на име на таа жена, за да не можам да добијам ништо“, посочува легалната сопруга на Џенан два сина.

Таа вели дека не се грижи за себе, но се грижи за децата.

„Нормално, никогаш не би си дозволила да разговарам со новинари доколку го немав овој проблем и сега немам каде да одам. Куќата во која живееме е половина негова, половина на неговиот брат, а всушност по 25 години брак, четвртина од куќата ми припаѓа зашто сè останато што го стекна го ставија на туѓи имиња“, продолжила таа.

„Имам за себе, имам плата и би се снашла, но сакам да им обезбедам уште денес ако се случи нешто, што би правеле?  Тој е во добар однос со децата. Децата многу го сакаат. Доаѓа еднаш на 15 дена и потоа ги гледа. Кога доаѓа во Пријепоље живее во иста куќа како мене, но не комуницираме. Нашите адвокати не разговараат меѓу себе од минатата година“, заклучила Самира Лончаревиќ.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....