17.8 C
Скопје
00:57 - 26 мај, 2024

Познатите Хрвати се во шок по земјотресот: Врескав од страв, сè уште се тресам! (ФОТО)

Силен земјотрес ова утро го погоди Загреб. Ги преплаши граѓаните, а меѓу нив и познатите Хрвати.

Меѓу првите се јави на социјалните мрежи Ела Дворник.

На Инстаграм објави фотка на која покажува дека излегла од дома и седи во автомобилот.

-Знае ли некој што се прави во вакви ситуации? Сите стоиме надвор и не ни е јасно, пишува Дворник.

Пејачот Лука Нижетиќ ги повика луѓето да останат смирени и ги предупреди да не наседнуваат на гласини за нови потреси. 

Од станот излегла и глумицата Наташа Јаниќ со бебенцето и ги предупреила луѓето да дражат растојание додека стојат надвор.

Прочитајте и…  Досега невидени фотографии од Мерилин Монро: Холивудската убавица не престанува да ги восхитува сите дури и половина век после смртта (ФОТО)

– Час и половина отпосле а сè уште се тресам што од студ што од паника. Кажете ми дека и вие врескавте од страв, напиша Нивес Целзиус.

Глумицата Соња Коваќ бара информации. 

Се ипслаши и водителот Далибор Петко.

Водителката и поранешен модел Еција не можела да одлучи дали треба да остане дома или да зилезе надвор во случај на нов земјотрес. 

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....