11.8 C
Скопје
22:45 - 29 февруари, 2024

Позната босанска пејачка ја тужи Ана Николиќ: Правдата ја бара на суд поради скандалозните закани

Босанската пејачка и поранешна членка на „Задруга“, Оља Бајрами ја тужи својата колешка Ана Николиќ, поради инцидентот што се случи на крајот на декември минатата година. Тогаш Оља изјави дека Ана ѝ се заканувала и ѝ ја загрозила безбедноста.

Како што пишува „Курир“, Бајрами чекала да поминат новогодишните празници, а штом поминале, контактирала со адвокат. Оља решила да ја тужи Ана бидејќи, како што изјавила, „ѝ се заканувала со шишање, силување и навивачи“.

Оља за медиумите потврди дека ја тужела пејачката.

-Да тоа е точно. Нема да поминувам низ вакви страшни работи – кратко изјави пејачката за „Курир“.

Да потсетиме, контроверзниот настан се случи кога Ана дојде пред студиото на композиторот Горан Ратковиќ Ралета.

– Ми се закани. Таа кажа секакви работи. Ми се закануваше со навиваќи, ми рече дека ќе ме ишиша… Па, да не зборувам, сè беше многу грдо. Не можам да објаснам колку е грдо и срамно за една некогашна ѕвезда, а сега кралица на сите насловни страници на жолтиот печат. На што се спушти, мене ми е страшно. Не можете да ги повредите луѓето околу вас само затоа што сте повредени, па палите сè пред вас. Испаднав будала што се најдов таму. Треба да објаснам зошто дојдов во студиото на продуцентот да донесам пари и да ја завршам песната. Срамота! Како прво, не можеш да ги корнеш луѓето со кои работиш, така не се однесува ѕвезда – изјави тогаш Оља за горенаведените медиуми.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....