4.8 C
Скопје
07:28 - 27 февруари, 2024

Славчо Попоски најавува пак дождови и засилен ветер

– Тропскиот бран продолува и понатаму во Македонија. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 32 до 39 степени. Сепак денес попладне и навечер на повеќе места ќе биде нестаблно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има услови и за појава на НЕВРЕМЕ, проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни и чести електрични празнења и со појава на град. Потоа во следните денови и покрај сончевото и МНОГУ ТОПЛО време, во попладневните и во вечерните часови ќе има услови за изолирана нестабилност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. И во Скопскиот регион се очекува слично време, со услови за попладневна нестабилност и тоа особено денес кога повторно е можно локално невреме – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо
Се вчитува....