27.8 C
Скопје
15:58 - 6 јуни, 2023

Неда Украден ја откри тајната за вајано тело: „Го сакам „Липо“ системот на слабеење зашто дава брзи резултати“

Неда Украден има совршена линија и во осмата деценија. Но, која е нејзината тајна?
Откако качила неколку килограми повеќе за време на корона-кризата и домашната изолација, кога времето најчесто го поминувала во кујна, пејачката брзо ги стопила масните наслаги со помош на „Липо“ напивките и липосукциската исхрана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Со својот изглед во осмата деценија од животот, на легендарната пејачка Неда Украден може да ѝ позавидат и нејзините двојно помлади колешки. Таа отворено зборува дека за периодот на пандемијата, кога нејзиниот дневен ритам значително се променил, се променила и стрелката на вагата – отишла нагоре. Тогаш го вклучила алармот, решила да го симне вишокот килограми, а изборот паднал на веќе проверената липосукциската исхрана, за која Неда вели дека ја практикува секогаш кога ќе се здебели зашто дава брзи резултати. Сметајќи на овој диететски третман, таа никогаш не си дозволила да се здебели премногу, туку секогаш навреме реагирала. Така и овој пат.

„Одлучив килограмите да ги загубам со помош на проверената липосукциска диета. На секои четири часа пиев здрави напивки и најчесто јадев месо и многу салата. Сакам да подготвувам риба, затоа често е на моето мени. Не сум некој што вообичаено јаде премногу, па така оваа диета не ми падна тешко. За многу кратко време ослабев четири килограми и сега сум целосно задоволна од својот изглед“, се пофали пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Неда, која инаку има и внуци, е позната како негувана жена што секогаш се грижела за својот изглед. Вели дека кога била помлада, слабеењето ѝ било лесно, но денес, кога ништо не помага, тука е липосукциската исхрана.

„Се трудам во овие години првенствено да се грижам за здравјето, па со самото тоа и за својот изглед. Кога ќе забележам дека имам вишок килограми, веднаш му ѕвонам на мојот пријател нутриционистот Кенан Мандра да ми ги донесе моите „Липо“ прашоци, со кои за кратко време ја враќам линијата во ред. Ми се допаѓа тој систем на слабеење, зашто дава брзи резултати, а не се
чувствувам исцрпено и во текот на режимот не сум гладна. Настојувам да јадам медитеранска храна, ја подготвувам на начин сè да биде динстано или варено, додека намирниците мора да бидат свежи. Важно ми е да останам во добра форма. Одлично се чувствувам сега кога ги исфрлив слатките и другите нездрави намирници. Имам многу повеќе енергија, па полесно ги завршувам
деловните обврски“, раскажува Неда.

На прашањето, пак, дали има посебни ритуали за нега, таа одговара:

„Утрото го почнувам со чаша млака вода, во која цедам половина или цел лимон. На тоа додавам куркума и пијам една капсула GE132. Потоа пијам голем филџан турско кафе без шеќер, а за тоа време ги читам пораките, гледам вести, а потоа правам утринска гимнастика.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна
адреса.

Комерцијален текст. 

Разговор со д-р Јовановски: Брзо и едноставно „стопив“ 22 килограми за 2 месеци

Слични објави

Не е ни Луис Хамилтон, ни Том Круз ниту Џими Батлер: Кој е музичарот што Шакира го посакува?

Еспресо

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Се вчитува....