„Насилна за мажи, совршена за девојка“: Заводливиот хит на Ненси Синатра кој и денеска е провокативен! (ВИДЕО)

Ненси Синатра, ќерката на Френк, го зацементира својот статус како музичка дива, кога, на денешен ден во 1966 година ја објави песната „These boots are made for walkin’“.

Цел свет играше на провокативниот хит проследен со спот, а Ненси беше горда поради тоа што на пошироката јавност и го покажа талентот кој го наследила од својот татко.

Синглот го напиша музичарот Ли Хејзлвуд, кој сакал и да го тпее, истакнувајќи своевремено дека „ова и не е во целост женска песна“.

Ненси сепак го дeмaнтираше со зборовите – „кога маж ја пее, тогаш таа звучи остро и насилно, но песнатата е совршена за млада девојка“.

Кога беше објавена, песната веднаш се најде на првото место на „Билборд хот 100“ во САД.

„There boots are made for walkin’“, беше вториот сингл на Ненси од успешниот албум под назив „Boots“.

Заедно со песната, Ненси сними и „промотивен филм“, кој подоцна го менува терминот во „музичко видео или спот“, а во кој Синатра се појавува во чизми кои и денеска ги носат многу жени ширум светот.

Спотот кој можете да го погледнете подолу и денеска добива прегледи на Јутјуб…

Слични објави

Хороскопски знаци на кои април ќе им донесе многу среќа и позитивни промени!

Еспресо

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо

ФОЛК-ЅВЕЗДАТА БРУТАЛНА: Ја обвини познатата пејачка дека ја имитира

Igor

Александра Амброзио на одмор со дечкото гордо го покажува своето совршено тело (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

7 + седум =

Слични објави

НЕ САКАА НИТУ ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ: Принцовите Вилијам и Хари КОНЕЧНО на исто место, Кејт и Меган одалечени со метри (ФОТО)

Igor

Сакате сексуален однос на првиот состанок? Ви нудиме три совети!

Еспресо

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Igor

Водителката Милена Антовска е искрена: Сопругот го запознав во кафана (ФОТО)

Igor

Аделина Тахири во бикини ќе ве остави без здив (ФОТО)

Igor

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ВООДУШЕВЕНИ: По цела деценија ДОРИС ДРАГОВИЌ со нова песна и спот

Igor