Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Ресите се вратија повторно во мода и се најавени како еден од водечките трендови за претстојната пролет/лето сезона.

Profimedia

Заводливите реси кои „играат“ околу жената со секој потег, ги маѓепсаа и најпознатите ѕвезди, па затоа имавме можност да ја видиме Шерлиз Терон со нив на гала свеченоста за Оскарите, додека Хајди Клум ги носеше кон крајот на минатата година исто така на една свеченост.

Profimedia

Сега не успеа да им одолее ниту славната манекенка Наоми Кембл, која во ефектниот фустан со реси се појави на БРИТ наградите

Станува збор за креација од Џулиен Мекдоналд, која е претставена минатата година во склоп на колекцијата пролет/лето 2020 година.

Profimedia

Сребрената боја на интересниот фустан совршено и прилегаше на Наоми, покрај темниот тен и коса, а нескротливите реси во разни должини кои неуморно се „движеа“ по телото на манекенката, направија сите погледи да бидат вперени во „црната пантерка“.

Слични објави

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Еспресо

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Еспресо

Повторно ја прекрши забраната: Северина ќе плати отштета од 2.500 евра.

Слободен Печат

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет + 15 =

Слични објави

Осигурителна компанија тврди дека ѕвездата на „Беверли Хилс“ лажела за ракот за да се извлече на суд!

Еспресо

Жени уживаjте! Кијану Ривс ги соблече гаќите на плажа, а папараците го уловија (ФОТО)

Еспресо

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Еспресо

Беше фатална убавица, со долгите нозе му го замати разумот и на Том Круз, а денес никој не може да ја препознае (ФОТО)

Еспресо

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Еспресо

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова