24.8 C
Скопје
12:52 - 14 април, 2024

МИСИЦАТА БИЛЈАНА ЈАНЕВСКА: Српските момци се да ги грабнеш и да бегаш, годинава сакам да станам и мајка и успешна политичарка!

Македонската убавица Билјана Јаневска, која минатата година освои три престижни награди за убавина и стана Прва придружничка на изборот за убавина Мис модел туризам во светот, новата година ја дочека во соседна Србија, во Нови Сад и Белград.

фото – приватна архива

Вели дека била на заслужен одмор бидејќи цела година работела „турбо“. Оттаму ни носи свежи впечатоци, но и споредба меѓу Македонците и Србите.

– Македонките сме некако многу поубави, тука нема споредба, но затоа момциве се да ги грабнеш и бегаш. Високи, убави, згодни…со моите 177 сантиметри не симнувам критериум. А, Србинките се некако со „кренат нос“…, – ни го открива своето мислење нашата мисица и додава:

– Ние Македонките сме стабилни, приземни и најубави.

Инаку, ова била најубавата новогодишна прослава за Билјана. Дочек од соништата.

– Со мајка ми и со пријатели ја дочекавме новата година во центарот на Белград, точно на полноќ наздравивме со шампањско, а секако имаше и драматичен огномет. Се изнаплакав од среќа! – објаснува убавицата.

фото – приватна архива

Која ѝ била желбата која ја замислила?

Не е една тука повеќе. Вели дека си замислила да си го осигура работното место, да земе решение, да си ја пронајде љубовта на својот живот, и да стане мајка.

– Не ги кријам своите желби и верувам дека некој од горе ги мести коцките. Сè ќе си дојде на свое место – вели таа.

Минатата година ќе ја памети по вработувањето во ЈП „Дрисла“ и по титулата на Прва придружничка на светскиот избор за убавина Мис модел туризам. Но, и по уште нешто. По влегувањето во политичките води.

– Во политичките води веќе сум влезена и нема назад. Сакам да успеам и на тоа поле! Кога може Колинда Грабар Китаровиќ, можам и јас – амбициозна е Билјана.

 

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....