17.8 C
Скопје
13:33 - 27 февруари, 2024

Милош Биковиќ одбра име за синот: Еве како ќе се вика неговиот наследник

Српскиот актер Милош Биковиќ и неговата вереница Ивана Малиќ станаа родители на машко дете. Како што објавија српските медиуми, сѐ поминало во најдобар ред, а мајката и детето се во добра здравствена состојба.

Откако се прошири убавата вест, голем број обожаватели се запрашаа како актерот ќе го крсти својот новороден син. Имено, заљубениот пар јавно не откри како ќе се вика детето, но неговиот колега Милош Петровиќ Тројпец на социјалните мрежи објави фотографија со Биковиќ и кратко напиша: „Васа“.

Името Василиј, а скратено Васа е старо христијанско име со грчко потекло, што значи царствен, односно цар.

Да потсетиме, Милош Биковиќ и Ивана Малиќ се во романтична врска нешто повеќе од две години.

Актерот за првпат ја претстави својата избраничка пред јавноста на премиерата на филмот „Јужен ветер 2: Забрзување“ („Јужни ветар 2: Убрзање“) во 2021 година.

(Фото) Камин, икони и посебни спомени: Ѕирнете во љубовното гнездо на Милош Биковиќ во кој ќе живее со свршеницата Ивана и синот

Слични објави

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо
Се вчитува....