16.8 C
Скопје
14:36 - 27 февруари, 2024

(Фото) Камин, икони и посебни спомени: Ѕирнете во љубовното гнездо на Милош Биковиќ во кој ќе живее со свршеницата Ивана и синот

Српскиот актер Милош Биковиќ стана татко, а неговата згодна свршеница Ивана Малиќ роди син кој го нарекоа Василије.

Милош се труди да ја задржи приватноста за себе, меѓутоа, во една прилика на својот инстаграм-профил сподели дел од станот во Белград во кој живее со убавата црногорска адвокатка Ивана Малиќ.

Милош Биковиќ пред две години го купил станот во Дорчол, кој наскоро ќе биде гнездо на неговото проширено семејство.

Како што открива фотографијата од семејниот дом, ѕидовите над огништето се украсени со икони, како и портретот на Милош од филмот „Сончаница“, кој му ја отвори вратата на рускиот пазар.

Заедно со нивниот син, новопечените родители наскоро ќе се преселат во својата оаза на мирот.

Како што рече во едно интервју, актерот не планира да ја запостави кариерата во Русија, па со семејството ќе живее на релација Белград- Москва.

– За мене Ивана и семејството значат сидро. Закотвување. Тоа е некако противтежа на сета моја лудост. Во една реченица – заклучил Биковиќ.

Инаку, Милош и Ивана вчера станаа родители по првпат. Ивана се породи во една белградска приватна болница.

 

Слични објави

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо
Се вчитува....