Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

На овогодишното доделување на Screen Actors Guild Awards се прошета и одлично облечената славна убавица.

Додека одделни славни дами како Лаура Дерн, Рене Зелвегер и Џенифер Анистон за својата актерска умешност беа наградени со златни кипови, имаше и такви кои ги собраа сите овации на сметка на своето модно издание. Кетрин Зита Џонс сигурна беше една од нив.

профимедиа

Држејќи се за рака со долгогодишниот сопруг Мајкл Даглас, оскаровката Кетрин Зита Џонс заблеска на црвениот тепих на престижното 26. доделување на SAG во Лос Анџелес.

50- годишната велшка актерка не остави никого рамнодушен со својот изглед шетајќи на црвениот тепих во сребрениот фустан со долг шлиц и длабоко деколте кој на славната актерка и стоеше одлично.

профимедиа

Слични објави

МОДНИОТ ИЗБОР ги збуни присутните: Анастасија и Цеца во СПЕКТАКУЛАРНИ тоалети (ВИДЕО)

Igor

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor

На шест години била жртва на сексуално злоставување: Потоа станала зависничка од алкохол…. (ФОТО)

Васко Спасоски

Туна оброк за трудници (РЕЦЕПТ)

Igor

Памела Андерсон се мажи по петти пат! Новиот сопруг е 22 години повозрасен од неа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

шест + четири =

Слични објави

НЕ ЖАЛЕЛ ПАРИ: Музичарите добија ОГРОМЕН бакшиш по раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Igor

Бело минијатурно бикини и мускули по цело тело: Полудеа мажите, но и жените по оваа фотка на Џеј Ло! (ФОТО)

Еспресо

САКА СКАПОЦЕНА ОБЛЕКА: Меган Маркл оваа година потрошила 250.000 евра на облека, а овој фустан бил најскап (ФОТО)

Еспресо

Ова никој не го очекуваше: Собрани 300 000 долари за детето кое сакаше да се убие поради малтретирање во училиште

Васко Спасоски

Револуционерниот омот на „Бјело дугме“: Девојката со голите гради добила шлаканица од момчето (ФОТО)

Igor

Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Igor