3.8 C
Скопје
19:08 - 5 декември, 2023

Ќе се претресува на концертите на Александра Пријовиќ: Забранета храна, пијалоци, оружје и дрога

Александра Пријовиќ е во центарот на медиумското внимание откако билетите за нејзините концерти во Србија и регионот се распродадени со неверојатна брзина.

Наскоро ќе одржи пет концерти во Арена во Загреб, како и три концерти во Сараево.

По тој повод  организаторите на сараевските концерти кон крајот на месецот најавија дека на влезот ќе се врши детален претрес на посетителите и дека е строго забрането внесување храна, пијалоци, оружје, какви било опијати, како и други опасни материи и предмети.

Напоменаа дека ќе бидат одземени сите недозволени предмети. Безбедноста мора да биде на завидно ниво, тоа е приоритет на организаторите.

Билетите за првиот и вториот концерт на 28 и 29 октомври се веќе распродадени, додека продажбата за третиот концерт е во тек.

Александра доби бројни пофалби од колегите, кои застанаа на нејзина страна и гордо ѝ дадоа голема поддршка.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....