Италијанскиот милионер ја изненади својата 28 години помлада девојка со „бесна“ кола! (ФОТО)

Италијанскиот милионер и диџеј Џанлука Ваки (52), кого многумина го нарекуваат и „секси дедо“, веќе неколку месеци ужива во врската со младата манекенка Шерон Фонсека (24), а неодамна ѝ приреди и роденден од соништата.

Всушност, комплетното изненадување не ѝ го приредил тој прекрасен ден, туку оној вистинскиот роденденски подарок стигнал неколку дена подоцна. Се работи за скапоцениот автомобил „Range Rover“ специјално порачан за младата Шерон, на која Џанлука ѝ го подари после прошетката во Мајами.

„Кога слетав во Мајами, конечно имав можност на Шерон да ѝ го врачам роденденското изненадување… и сакав да го споделам овој момент со вас! Уживај, кралице моја, среќен роденден!“, напиша милионерот.

Шерон се расплакала од среќа кога го видела својот црн моќен роденденски подарок завиткан во црвена машна, а потоа веднаш го испробала.

Воедно, Џанлука веќе некое време е „смирен“, што алудира на тоа дека навистина се заљубил, со оглед на тоа дека порано ги „менуваше“ девојките скоро секој ден и објавуваше слики со различни згодни убавици.

Но, и покрај тоа што Шерон е млада и згодна, многумина коментираат дека девојките пред неа биле „бомбастични“, односно попривлечни.

Profimedia

На роденденот, тој започнал да ја изненадува уште од рано наутро, кого во креветот ѝ приредил роденденски појадок со бели рози, а потоа и роденденска забава исто така во романтичен стил. Со ова тој покажа дека е вистински романтичар – барем кога е заљубен до уши.

Слични објави

Четири хороскопски знаци кои секогаш претеруваат со трошење пари

Igor

За овие хитови сигурно не знаете дека ги има напишано Дино Мерлин! Кога слушнал како пее Цеца и ја подарил оваа песна! (ВИДЕО)

Igor

Јасни знаци дека TOJ никогаш нема да ве запроси

Igor

Се е поинаку откако стави силиконски гради: Ова се најжешките фотографии на водителката Елена Стефановска (ФОТО)

Igor

Му кажа ДА! Уште еден македонски пејач изненади и наскоро ќе прави свадба (ФОТО)

Igor

Блејк Лајвли дефинитивно е кралица на „тролањето“! Повторно му се одмазди на Рајан

Igor

Остави Коментар

оне × оне =

Слични објави

„Игра на тронови“: Алтернативниот крај ќе следува во книгата на Џорџ Р. Р. Мартин?

Еспресо

Хороскоп за 20 јануари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Еспресо

Актерката ПРЕСРЕЌНА, дознала дека е бремена во петтата деценија од животот

Igor

Најчестите заблуди за коронавирусот: Може ли миленичињата да го шират новиот коронавирус?

Еспресо

Меган се уште не добила британско државјанство: „Многу се бавни…“

Igor

Елена Ристеска има ново момче! Тетовиран, згоден и сопственик на ресторан во Скопје (ВИДЕО)

Igor