Поранешната мисица Маја Глигоровска и на +40 години изгледа како „авион“ (ФОТО)

Поренешната мисица и  манекенка Маја Глигоровска која во своето време жареше и палеше на модните писти и освојуваше награди, и на +40 години изгледа и повеќе од совршено.

Таа сè уште ја има таа вита става, а дека Глигоровска ги живее своите најубави години доказ е ѝ  последната фотографија која таа ја сподели на социјалните мрежи.

Маја Г. како што беше позната во модниот свет – на фотката позира во црни и тесни кожни панталони во комбинација на црно сако и црна кратка маичка со длабоко деколте.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Gligorovska 👠 (@majatino) on

Инаку поранешната манекенка денеска работи како наставничка во едно познато скопско училиште, а често може да се забележи и по скопските кафулиња и дискотеки.

Слични објави

Принцот Вилијам загрижен за Кејт Мидлтон: Драстично пропаѓа, секој ден е се послаба! (ФОТО)

Еспресо

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Еспресо

Познатата водителка ја „тресе“ нов скандал – Елен Деџенерес им делела откази на оние што заминувале на боледување

Еспресо

Беше голем како фудбалер, а уште поголем како човек: Дејвид Бекам изненади старец болен од карцином! (ВИДЕО)

Еспресо

ВИСТИНСКИ ПРЕСВРТ: Животите на овие хороскопски знаци целосно ќе се сменат во октомври

Igor

Харви Вајнстин, сексуалниот предатор: Џенифер Анистон треба да се убие! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

дваесет + 20 =

Слични објави

Смрт во темната вода: Страотни детали од животот на Натали Вуд (ФОТО)

Igor

Сјај за усни како задолжителен дел од пролетната шминка

Igor

Една од најубавите жени на светот се извини откако објави дека му се заблагодарува на коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралската палата објави портрет од Кралицата и нејзините наследници на престолот! (ФОТО)

Ивана Стамевска

Главата на популарната кукла со ликот на Лепа Брена на аукција: Почетната цена само 99 динари, а тука е и целата барбика! (ФОТО)

Еспресо

Мисли кои потполно го уништуваат имунитетот на човекот!

Еспресо