Ѓорѓе Давид: Веќе трет ден сум во болница, ги чекам резултатите од тестот за коронавирус

Познатиот српски рокер и член на жирито во „Ѕвезде Гранда“, Ѓорѓе Давид, се огласи на социјалната мрежа Инстаграм, каде напиша дека веќе трет ден се наоѓа во болница.

Како што пренесува музичарот, станува збор за воспаление на белите дробови.

Воедно, Ѓорѓе напиша и дека ги чека резултатите од тестот за коронавирус.

„Веќе трет ден сум во болница. Најпрво бев во инфективното одделение, а денеска сум префрлен на пулмологија. Ги чекам резултатите од тестот за коронавирус. Силен сум, ќе ви јавам веднаш откако ќе го добијам резултатите. Чувајте се луѓе!“, напиша пејачот на Инстаграм.

Слични објави

Одличен избор: Синди Крафорд и ќерка ѝ Каја во преубави модни комбинации (ФОТО)

Igor

Тие се пред развод: Ештон Качер и Мила Кунис побараа помош од експерт

Igor

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

Васко Спасоски

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Биковите се повлекуваат во себе, Раковите се збунети

Igor

Го сликаше девојка му: Актерот Андрија Милошевиќ гол во када (ФОТО)

Igor

Се породи ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Бебето доби име по лик од „Игра на тронови“

Igor

Остави Коментар

деветнаесет − 7 =

Слични објави

Роби Вилијамс по четврти пат стана татко: Бебето доби необично име

Еспресо

Водителот проговори за тешката болест: Станал татко, а подоцна дознал дека боледува од рак! Колешка му го спасила животот! (ФОТО)

Васко Спасоски

КАРЛЕУША ВО МОЌНО ИЗДАНИЕ: Им се обрати на „хејтерите“, а еве колку чинат хеланките кои ги носеше

Igor

Ријана донираше милиони во борбата против коронавирусот!

Еспресо

Се омажи БИВШАТА ДЕВОЈКА на принцот Хари: Венчаницата е правена РАЧНО 640 часа, погледнете како изгледа

Igor

Цеца: Му го дадов мојот пиштол на телохранителот, на Жељко од устата му вадев крв

Igor