20.8 C
Скопје
21:51 - 19 мај, 2024

„Ги преминува границите“: Марија Шерифовиќ проговори за грижата на својот син, а поради него имала расправија со мајка си

Марија Шерифовиќ неодамна доби син на кој му го даде името Марио, а сега пејачката откри како нејзината мајка Верица Шерифовиќ се снашла како баба.

Имено, Марија во својата нов влог ојаснува дека се обидела да ѝ помогне на Верица да приготви храна во кујната, а во таа прилика зборувале и за мајчинството.

– Тој е бескрајно насмеано бебе и најмногу ми е драго што веќе има еден микро-карактер што ми се допаѓа. Кога ќе помислам дека не можам да направам нешто или дека сум премногу уморна, бидејќи никој веќе не спие во куќата и не прави ништо друго освен да седи до него, тогаш тој ме гледа и ми се смее – рекла Марија низ насмевка, а потоа додала

– Баба е добра, знае да ги помине своите граници, граници што се викаат баба, но таа е девица. Сè уште не ѝ замерувам нешто. Досега во овие шест месеци имавме една расправија – изјави пејачката, а на тоа се надоврза и нејзината мајка.

– Желбата за потомство беше многу голема и очекувана и фала богу се случи. Марија е толку среќна, толку среќна. Марио можат да го успиваат и жени и баби, но во моментот кога е на нејзините гради, тоа треба да се види -кажала Верица.

Слични објави

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо
Се вчитува....