13.8 C
Скопје
00:15 - 30 мај, 2024

Ограбена Сандра Африка! Пејачката доживеала хорор на бензинска пумпа во Словенија

Сандра Африка била ограбена откако се враќала од настап во Австрија каде отишла со својот автомобил. Како што објаснил изворот за „Информер“, пејачката со својата другарка застанала на бензинска пумпа во Словенија и тогаш доживелаа вистински хорор.

– Се беше во најдобар ред, Сандра го одработи настапот и во неделата попладне замина за Србија. Патувала со пријателка бидејќи ѝ се брзало што поскоро да се врати во Белград и да се подготви за патувањето во Хрватска. Нејзините музичари останаа уште неколку дена, немаа потреба да се брзаат. Додека минувале низ Словенија, Сандра и нејзината пријателка застанале на бензинска пумпа за да одат во тоалет, но била толку уморна што заборавила да го заклучи автомобилот и тогаш се случило се – ја започнал приказната извор близок до пејачката.

– Сандра и нејзината пријателка излегле само три-четири минути, но кога се вратиле виделе дека совозачката врата е отворена. Штом влегле во автомобилот сфатиле дека биле украдени. Некој собрал се, паричник со пари од настапот, два телефони, две скапи чанти, дури и малку шминка, имала и некој накит што го носела на настапот што го земале. Луѓето земаале дури и електронска цигара. Случајно, пасошот ѝ бил во касетата во автомобилот и не ѝ бил одземен. Настанал хаос, но бидејќи брзала да стигне до Србија, не можела да повика полиција и да пријави бидејќи немала да се врати на време – додал изворот.

Тој тврди дека пејачката ги видела луѓето кои најмногу најверојатно ѝ ги украле работите.

-Кога застанала на пумпата видела неколку мигранти, се сомнева во нив со оглед на тоа дека биле единствените таму, убедена е дека ја ограбиле. Но, ќе помине многу време додека полицијата да дојде и да дознае. Во Србија дојде вознемирена, но фала богу барем го имала пасошот со себе и можела да ја помине границата – заклучил изворот.

Сандра била контактирана за овој немил настан, но таа не сакала многу да зборува на оваа тема:

– За жал, тоа се случи. Ужас, сега се обидуваме да најдеме начин да ги доведеме овие крадци во притвор, но се сомневам дека тоа ќе се случи. Доживеав огромен стрес, но што да правам, важно е да сме здрави и живи. Отсега ќе се грижам, тој ден бев премногу уморна и тоа ми се случи – изјавила пејачката.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....