33 C
Скопје
16:28 - 25 јуни, 2024

(Фото) Прослава во домот на Неда Украден: Пејачката сподели убава вест и испрати емотивни зборови до најважната личност во нејзиниот живот

Денеска е еден од најважните денови во животот за Неда Украден , бидејќи на овој ден станала мајка.

Ќерката на Неда Украден, Јелена е најголемата гордост на пејачката и добро е познато колку тие две се блиски.

Музичката ѕвезда на својот Инстаграм профил упати трогателна честитка до наследничката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

– Мојата најубава роза, мајкина среќа, радост и гордост! Среќен роденден драга моја Јецо, да си здрава и среќна уште долго, долго!

– Те сака мајка ти Неда – рекла пејачката во описот на фотографијата со Јелена и букет црвени рози.

Инаку, семејството на Неда Украден е многу хармонично, па ќерката и зетот со децата постојано се со пејачката на важните датуми. Секоја година за нејзиниот роденден заедно ги дуваат свеќичките на тортата, а нема дилема дека таква ќе биде ситуацијата и за роденденот на Јелена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Слични објави

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо

Јована Јеремиќ со плачлив глас: „Ако на Драган нешто му се случи…“

еспресо
Се вчитува....