14:25 - 19 април, 2024

(Фото) Се жени Сергеј Трифуновиќ! Први фотографии од актерот и неговата убава свршеница

Судејќи според социјалната мрежа Инстаграм, српскиот актер Сергеј Трифуновиќ ќе застане на „лудиот камен“.

Имено, неговата сега веќе свршеница објави фотографија од свршеничкиот прстен, како и страсен бакнеж од ресторанот.

Сергеј исто така ја сподели истата црно-бела фотографија, а може да се види дека се работи за прослава на роденденот на неговата свршеница Исидора Мијановиќ, бидејќи на инстаграм-приказните пред фотографиите од свршувачката, стојат честички од нејзините пријатели.

Таа го покажа и прекрасниот прстен со соодветен опис – „време е да ви соопштам дека се мажам“.

Инаку, Исидора Мијановиќ е поранешна водителка на телевизија Инста, а моментално се занимава со продукциска работа, на Инстаграм ја следат над 12.000 луѓе.

Таа е позната и по врската со кошаркарот Нино Челебиќ, кој, пак, беше во врска со пејачката Теодора Џехверовиќ.

Сергеј Трифуновиќ беше во љубов со многу познати дами, но последниве години љубоморно го чуваше својот приватен живот од медиумите. Тој минатата година се најде во центарот на вниманието поради конфликт со сплитската полиција, а една година му беше изречена забрана за влез во Хрватска и земјите од Европската унија.

 

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....