17.8 C
Скопје
21:07 - 14 април, 2024

Неделен хороскоп (од 25 до 31 март): Убави изненадувања за Вагите, страст за Биковите, љубов за Рибите…

ОВЕН: СО МОЌТА НА МЕРКУР!
Драг Овен, оваа недела можете да сметате на помошта на планетата Меркур, подготвена да ви даде предност, особено на работното место! Внимавајте, сепак, на прилично нервозните денови –  понеделник и вторник, кога Месечината ќе биде во опозиција, а некој би можел да ве налути… Викендот е дефинитивно порелаксиран: помеѓу сабота и недела убава поволна Месечина ќе ви подари блискоста со посебна личност!

БИК: ТОЛКУ СТРАСТ!
Драг Бик, ве очекува недела полна со страст: Венера во дефинитивно романтичниот знак Риби ја враќа љубовта во преден план во вашиот живот, а ви дава моменти за паметење… Интересни вести би можеле да пристигнат и на работното место: Јупитер ви помага да завршите важен проект од сега до лето! Во меѓувреме, обрнете внимание на деновите на спротивна Месечина кога може да се појави нервоза: среда, четврток и петок.

БЛИЗНАЦИ: ТЕНЗИИ ВО ЉУБОВТА…
Драги Близнаци, љубовта ќе ви донесе тешко време оваа недела: планетата Венера во неповолна положба носи уште малку тензија меѓу вас и вашиот партнер, што може да стане вистинска расправија помеѓу сабота и недела, кога ќе ја имате и Месечината во опозиција. … За да барате помирен дијалог, подобро е да се фокусирате на деновите со поволна Месечина: понеделник и вторник. Добри вести и задоволство сепак доаѓаат на работа.

РАК: УБАВИ ЧУВСТВА!
Драг Рак, планетата Венера ви дава предност кога се во прашање чувствата: љубовта ќе биде вистинскиот протагонист во вашата недела и нема да недостасуваат вистински романтични моменти, особено помеѓу среда и петок… На работа пак, може да доживее мала блокада или непријатност поради неповолната положба на Меркур, но не грижете се: Јупитер ве штити и ви дава долгорочен успех!

ЛАВ: НЕШТО СЕ ДВИЖИ…
Драг Лав, по малку бавниот почеток на годината (особено во однос на работата) нешто конечно почнува да се движи: поволниот Меркур ви носи добри вести и ви помага да барате нови начини за реализација на вашите проекти… Понеделник и вторник ви ноат голема среќа, со убава поволна Месечина. Нервозна Месечина, пак, помеѓу среда и петок: внимавајте да не делувате премногу импулсивно.

ДЕВИЦА: ЗАМОР!
Драга Девица, ова е прилично тежок период за вашиот знак, принуден да ја истрпи опозицијата на Венера, Марс и Сатурн… Дефинитивно сте уморни и сакате да го револуционизирате вашиот живот, но во исто време чувствувате блокади и искуствувате ситуации во кои се чувствувате како да сте „заглавени“. Не грижете се, наскоро ќе го пронајдете својот пат и се ќе ви биде полесно и појасно! Во меѓувреме, фокусирајте се на среќните месечеви денови: среда и четврток.

ВАГА: УБАВИ ИЗНЕНАДУВАЊА!
Драги Ваги, вашата недела започнува со два дена на голема сила, во кои убавата Месечина ќе ви донесе среќа! На пат има убави изненадувања, кои главно се однесуваат на областа на чувствата… На работа пак, може да доживеете момент на блокада или привремено забавување поради противењето на Меркур, што може да направи затегнати односи со шефовите или со колегите…

СКОРПИЈА: ДА ЖИВЕЕ ЗА ЉУБОВТА!
Драга Шкорпија, планетата Венера блеска во „пријателски“ знак Риби и во љубовта сè станува радосно и полно со емоции! Ако сте слободни, не плашете се да го следите своето срце и да направите чекор напред… ве очекува вистински триумф на чувствата! „Најжешките“ денови ќе бидат оние од среда, четврток и петок, кога може да сметате и на многу страсна месечина во спој…

СТРЕЛЕЦ: ЉУБОВНИ МАКИ
Драг Стрелец, во љубовта оваа недела би можеле да доживеете моменти на напнатост… Венера во неповолна положба внесува кавги и дискусии во вашиот живот во пар: искористете го викендот – кога Месечината свети во вашиот знак – за да решите проблем со партнерот, тоа е период кога полесно ќе се разберете и ќе се здружите! Добри вести доаѓаат и на работното поле: првиот дел од неделата ќе ви донесе големо задоволство!

ЈАРЕЦ: ВЕНЕРА СЕ ГРИЖИ ЗА ВАС!
Драг Јарец, Венера конечно се врати да делува во ваша корист и едвај чека да ви ја даде целата љубов и емоции што ги заслужувате! Ако во последниот период комуникацијата со партнерот не била секогаш лесна (и поради стресот поврзан со работните прашања), сега ќе можете да се разберете само со еден поглед. Најсреќните денови кои би можеле да ви донесат некоја неочекувана добра вест ќе бидат среда, четврток и петок.

ВОДОЛИЈА: ИНТЕРЕСНИ ВЕСТИ…
Драги Водолии, вашата недела започнува со убава поволна Месечина, која може да донесе интересни вести, особено на работното место. Меркур ви се насмевнува и ви помага да пронајдете нови сојузници или да остварите интересни средби кои би можеле да ви бидат корисни во иднина… Внимавајте на малку нервозните денови среда, четврток и петок, кога неповолната Месечина може да донесе уште неколку неуспеси .

РИБИ: СО ВЕНЕРА ВО ЗНАКОТ!
Драги Риби, планетата Венера блеска во вашиот знак оваа недела заедно со Марс и Сатурн, спремна да ви подари многу љубов и страст! Доколку сте „сингл“ некое време, можеби конечно повторно ќе почувствувате пеперутки во стомакот… Во овој период ќе биде навистина тешко да се одолее на вашиот шарм, а тоа ќе важи и за работното место. Среќни денови: среда, четврток и петок. Нервозна Месечина помеѓу сабота и недела.

Слични објави

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо
Се вчитува....