3.8 C
Скопје
15:43 - 5 декември, 2023

(Фото) Најубавата жена на светот: Српскиот водител на бремената девојка ѝ го честиташе роденденот

Спрскиот водител Огњен Амиџиќ веќе извесно време ужива во љубовта со колешката Мина Наумовиќ, а сега ѝ се обрати јавно, споделувајќи нивна заедничка фотографија од уште едно патување.

Имено, убавата Мина, која е бремена, денеска слави роденден, а Амиџиќ на социјалната мрежа Инстаграм јавно ѝ испрати честитка со зборови кои ги топат и најстудените срца и призна дека таа е жената на неговиот живот.

„Среќен роденден, Мина! На најубавата и најдобрата жена на светот ѝ посакувам сè што и себеси“, напиша водителот во својата објава и со тоа ги одушеви своите следбеници на Инстаграм.

Инаку, водителот Огњен Амиџиќ неодамна ја потврди радосната вест дека тој и неговата избраничка и колешка Мина Наумовиќ чекаат бебе и дека наскоро ќе станат родители.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)


Како што беше откриено по радосната вест, популарниот пар веќе ја закажал својата венчавка, а Мина неодамна се огласи и откри како се чувствува.

„Што се однесува до бременоста, ништо не е како што е на реклама, сите лажат. Едното око ви е на челото, другото на рамото, цело време. До породувањето само стари слики“, напишала Мина во својата објава.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)

Слични објави

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо

(Видео) Пријовиќ на сцена со Брена и Розга, публиката во делириум: „Тоа е тоа, ајде да се сакаме…“

Еспресо

Ретрограден Меркур ќе ви ги уништи плановите: Четири хороскопски знаци ќе се соочат со измами, разделби, скандали, па дури и со отказ на работното место!

Еспресо
Се вчитува....