5.8 C
Скопје
21:59 - 6 декември, 2023

Тања Савиќ откри болни детали за 11 години помладиот дечко: Кога имал 12 години доживеал семејна трагедија

Српската пејачка Тања Савиќ, иако сè уште официјално не е разведена од сопругот Душан Јованчевиќ, со кој има два сина, таа овој период многу ужива во љубовта со 11 години помладиот пилот Мухамед Муки Бешиќ.

Неодамна Тања гостуваше во една емисија каде подетално проговори за врската со него, но и за неговата семејна трагедија.

Имено, медиумите пишуваа дека мајката на Тања не ја поддржува врската на нејзината ќерка, а се појави приказна дека и таткото на Бешиќ не бил среќен поради неговиот избор.

Но, Тања истакна дека тоа не е точно и дека Муки за жал како дете доживеал голема семејна трагедија, кога на 12 години го загубил својот татко.

„Се пишуваше дека таткото на мојот партнер не ја одобрува нашата врска. Меѓутоа, неговиот татко починал кога имал 12 години. Тоа му ја донесе таа борбеност и сето она што е денес“, изјави Тања.

Инаку, Тања раскажа и како се запознала со својата нова љубов, избраникот Мухамед Бешиќ.

„Да, тој е пилот и 11 години помлад. Чест е да се придобиеш ваква жена низ сè што поминала. Не можам да паднам на не знам какви приказни и не ме интересираат убавина, моќ и пари. Она на што паѓам се само емоции и тоа шесто сетило кое ме води, сите го имаме и треба да го користиме. Баш ме интересираше како размислува и дека не користи алкохол или некои недозволени супстанци. Се сретнавме во авионот, тој ме возеше мене и мојот тим. Не чекаше на делот што е за приватни летови. Се плашев како ќе го издржам сето тоа. Јас седнав позади, мојот менаџер седна позади. Тоа е мал авион за приватни летови, па добро го погледнав, сите бевме таму. Летавме за Чикаго. После тоа, почнаа некои преписки. Тоа што е помлад значи дека е посладок“, раскажа пејачката.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....