5.8 C
Скопје
15:04 - 3 декември, 2023

(Фото) Која е убавицата Бруна Бјанкарди со која Нејмар чека дете: Другарка на сестра му, „плукната“ налик на бившата на фудбалерот

Штркот летa кон Нејмар: Бразилскиот играч наскоро ќе стане татко, по втор пат. Напаѓачот на Пари Сен Жермен на социјалните мрежи ја објави бременоста на својата девојка Бруна Бјанкарди.

„Ние сонуваме за твојот живот, го планираме твоето пристигнување и знаејќи дека си тука за да ја крунисаш нашата љубов, ни ги прави деновите многу посреќни. Ќе пристигнеш во прекрасно семејство, со брат, баба и дедо, чичковци и тетки кои веќе те сакаат толку многу. Ќе се видиме наскоро синко, со нетрпение очекуваме да те видиме!“, напиша парот во заедничката објава на Инстаграм, не прецизирајќи дали станува збор за машко или женско дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BRUNA BIANCARDI (@brunabiancardi)

Нејмар веќе има единаесетгодишен син Дави Лука, роден кога имал само 19 години со неговата поранешна девојка Каролина Дантас. По неколку флертувања и врски, фудбалерот ја запозна Бруна Бјанкарди во 2021 година: врска која веднаш стана важна за кратко време. Неодамна се зборуваше за криза, но директно инволвираните негираа се, а наскоро го најавија слаткото очекување.

Бруна Бјанкарди има 29 години и е бразилски модел, инфлуенсерка и претприемачка. Таа е сопственик на продавница за облека и е маркетинг менаџер на компанија која произведува костими за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BRUNA BIANCARDI (@brunabiancardi)

Таа го запознала Нејмар пред две години на забава во Рио де Жанеиро. Бруна е во одлични односи со Рафаела Сантос, сестрата на спортистот.

Бразилката има повеќе од еден милион и 800 илјади следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BRUNA BIANCARDI (@brunabiancardi)

Бразислките медиуми ја споредуваат Бруна Бјанкарди со поранешната девојка на Нејмар со исто име а различно презиме – Бруна Маркезин, водителка и глумица во популарни серии.

Во врска со ова, бремената девојка на Нејмар одговори:

„Јас сум тоа што сум, отсекогаш сум била таква и луѓето кои ме познаваат, го гледаат тоа. Не ја познавам лично Бруна Маркезине и немам апсолутно ништо против неа. Зошто би имала? И се восхитувам како жена, како што им се восхитувам на другите, и секако немам завист“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bruna Marquezine (@brunamarquezine)

 

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....