11.8 C
Скопје
21:51 - 26 февруари, 2024

Затемнувањето на 20 април носи неповратни настани: Хороскопските знаци се предупредени „ако се случи разделба, засекогаш е, ако се случи средба кармичка е!“

На денот на затемнувањето може да се почувствува зголемена нервоза, да се појават проблеми со спиењето и се очекуваат многу изненадувања, истакнуваат астролозите.

Астролозите објаснуваат што е посебно за затемнувањето на Сонцето на 20 април, кое ќе се случи во 04:17 часот по Гринич во 30-тиот степен на Овен.

Ќе го отвори таканаречениот „коридор на затемнувања“, кој ќе заврши со затемнување на Месечината на 5 мај.

„Се верува дека сите настани што се случуваат за време на „коридорот на затемнувањата“ се неповратни, затоа треба внимателно да размислите за секое дело, акција, па дури и збор, да следите што се случува во животот. Ако разделба се случи во овој момент, тогаш тоа е засекогаш И обратно – ако се случило познанство, тогаш се воспоставува кармичка врска“, забележуваат астролозите.

Вообичаено, затемнувањето на Сонцето носи активирање на вируси, фатални несреќи и пад на енергијата. На денот на затемнувањето може да се почувствува зголемена нервоза, да се појават проблеми со спиењето и се очекуваат многу изненадувања, предупредуваат астролозите.

Астролозите исто така додаваат дека класично ова затемнување има врска со раѓањето на нова програма/циклус, како што било случај 19 години пред тоа.

Според астролозите, ова затемнување е многу старо, првото се случило во октомври 1103 година, се повторува на секои 18 години, следното се очекува во 2041 година. Последен пат беше во април 2005 година кога се случија големи промени во светот, но и неколку несреќи со возови и авиони.

Ранливост и солзи: Три хороскопски знаци ќе бидат „ранети“ во средината на пролетта

Слични објави

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Јована Јоксимовиќ за односот со ќерката на Жељко: „Јас не можам да ѝ бидам ни мајка, ни другарка“

Еспресо

(Фото) Тага во домот на поранешниот задругар: Филип се прости од саканата личност со емотивна порака

Еспресо
Се вчитува....