8.8 C
Скопје
07:59 - 27 февруари, 2024

Роберт Кенеди Џуниор влегува во трката за претседател на САД – вети повеќе истражување на хроничните болести

Роберт Кенеди Џуниор официјално ја објави својата кандидатура за претседателските избори во САД, кои ќе се одржат во ноември 2024 година.

Роберт Кенеди Џуниор е внук на починатиот претседател Џон Ф. Кенеди и син на поранешниот американски државен обвинител и претседателски кандидат кој беше убиен во 1968 година, Роберт Ф. Кенеди

Кенеди има 69 години и работи како адвокат во областа на еколошки активизам.

За време на пандемијата, Кенеди беше остар критичар на вакцинацијата против корона.

На митингот во Бостон, Кенеди не ги спомна вакцините ниту ја доведе во прашање нивната ефикасност. Тој рече дека ќе му даде приоритет на истражувањето за хронични болести доколку биде избран за претседател.

„Ова е осакатување за средната класа на оваа земја. Треба да откриеме што е тоа“, рече тој.

На Кенеди му е забранет пристапот на Јутјуб и Инстаграм поради ширење дезинформации за вакцините и пандемијата на ковид-19.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....