21.8 C
Скопје
04:11 - 15 јули, 2024

(Фото) Цеца денеска полни 51 година: Еве кој прв ѝ го честиташе роденденот на славеничката

Српската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го слави својот 51 роденден, а првата честитка ѝ ја упати нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ.

Наследничката на Цеца беше меѓу првите кои на Инстаграм ѝ го честитаа роденденот на пејачката.

Имено, Анастасија на својата инстаграм-приказна ѝ испрати порака на мајка си, а заедно со нивната заедничка фотографија ѝ испрати и емотивна порака.

– Среќен роденден на најдобрата мајка на светот! Биди секогаш среќна! Ништо помалку не ти одговара! Те сакам! – порача Анастасија.

Инаку, неодамна на финалето на српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Анастасија беше со својата мајка, каде зборуваше за животот со сопругот Немања Гудељ во Шпанија.

Џорџ Клуни е подготвен за развод? „Со Амал водат сосема одвоени животи“

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....