03:38 - 23 јуни, 2024

Драгана Мирковиќ го тужела Тони Бијелиќ, ги очекува „милионска борба“

Музичката ѕвезда Драгана Мирковиќ е во процес на развод од бизнисменот Тони Бијелиќ, а како што дознава српски „Телеграф“ таа го тужела и наскоро ќе се сретнат на суд бидејќи е закажано првото рочиште.

Имено, иако првично во јавноста се зборуваше за спогодбен развод, тоа нема да се случи.

Како што дознава „Телеграф“, Драгана решила имотот што го имаат да го подели преку суд, бидејќи „во моментов не е можен друг договор“.

Да потсетиме, Драгана неодамна со следнава изјава ја информираше јавноста дека се разведува од Тони, со кој имаше две деца – ќерката Мануела и синот Марко:

„Како некој кој целиот свој живот го изградил на чесност, чувствувам морална обврска денеска да ѝ се обратам на целата јавност. Со голема тага морам да ве информирам дека поднесов барање за развод.

Мојот однос со Тони одамна не е како што беше, а последните три години практично водиме одвоени животи и не живееме под ист покрив. И покрај сите непомирливи разлики, за доброто на моето семејство и затоа што така бев воспитан, направив сѐ за да ја спасам заедницата што некогаш ја имавме. Меѓутоа, со текот на времето, таа празнина стана поголема и сфатив дека повеќе им нанесуваме штета на нашите сакани со тоа што насилно остануваме во нешто што долго време не функционира, отколку со ставање крај на нашиот брак.

Сигурно останувам доследна на моите принципи, на мојот начин на живот, исто како што останувам верна на моето семејство и на мојата публика, и секогаш ќе имам почит кон Тони како татко на моите деца и некој со кој поминав многу убави години.

Поради сето тоа ова е моето единствено обраќање во однос на сѐ, им благодарам на медиумите за досегашната соработка и ве молам да ја почитувате оваа одлука и да не ја зголемувате тежината на моментот низ кој минува целото наше семејство.

Со надеж дека следниот пат ќе ви јавам многу подобри вести, однапред ви благодарам за разбирањето“.

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....