19.9 C
Скопје
18:18 - 18 мај, 2022

Апел на украински командант до Илон Маск: „Помогнете ни да излеземе од Азовстал, ако не вие кој?“

Командантот на украинските маринци кои го бранат Мариупол, Сержи Волина, се обрати до Илон Маск на Твитер за помош во евакуацијата на останатите луѓе фабриката за челик Азовстал.

„Велат дека сте телепортирани од друга планета за да ги научите луѓето да веруваат во невозможното… Помогнете ни да излеземе од Азовстал во трета земја. Ако не вие, кој?“, напиша командантот на Твитер.

На 7 мај, Сержи Волина изјави дека бранителите на Азовстал се нашле во пеколно реално шоу проследено од целиот свет. И се уште се надеваат дека ќе се најде начин да се спасат.

Киев им нуди на Русите да ги заменат тешко ранетите украински војници кои остануваат во Азовстал со руски воени затвореници, но сè уште нема договор. Преговорите се во тек.

 

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....