19.9 C
Скопје
17:59 - 18 мај, 2022

Славчо Попоски прогнозира: Температури до 32 степени, проверете кога

– Денес и утре времето во Македонија ќе биде сончево и УШТЕ ПОТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во попладневните часови и тоа особено во планинските предели не се искачувува можноста за локален краткотраен пороен дожд со грмежи. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 32 степени – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека температурата ќе се искачи до околу 29 степени. Според Попоски за време на викендот во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со СИЛЕН ВЕТЕР и со појава на град. Што се однесува до температурите, за време на викендот тие и понатаму ќе бидат ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 30 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да се искачат и малку над 30 степени.

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....