9.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО ЖЕЛЕЗНИЦА: Дворот на Митко и Снежана не може да се опише со зборови!

Во североисточниот дел на Македонија, на два километри од Кратово, се наоѓа селото Железница. А во селото, веројатно најголема атракција е впечатливиот двор на Митко и Снежана Трајковски. 

Митко и Снежана се работници во фабрика за производство на сунѓер, а Митко се занимава и со тапетирање на мебел. Но по работното време, си имаат втора работа – уредување, но и уживање во нивниот преубав двор.

Велат дека цвеќињата и самиот двор им се голем мерак.

– Со сопругата сè што можеме, сè садиме, ни вели Митко, Секоја слободна минута во денот ја минуваме во уживање во оваа убавина.

 

Глетката е неверојатна! Сигурни сме дека ќе ви го разубавиме денот со фотогалеријата. 

Инаку, Митко е член на Фејсбук групата …ДВОРЧЕТО…, група која ви ја препорачуваме да си станете член и да се изнагледате преубави објави!

ФОТО- ПРИВАТНА АРХИВА

Слични објави

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕЦИЗИРА: До колку степени ќе се згрееме и кога?

Ј.К.Д

ПЕТАР ГРАШО КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ ЗА НОВАТА ВРСКА: Има уште многу нешта што не ги знаете!

Ј.К.Д

(ФОТО) ДРУГ СВЕТ: Како изгледа појадокот во Данска, Русија и Англија

М. Г.
Се вчитува....