18.8 C
Скопје
21:14 - 15 април, 2024

КОРИСНИ СОВЕТИ ЗА 2022 ОД ВЕСНА ПЕТРУШЕВСКА: Не верувајте им…

Познатата глумица Весна Петрушевска, сега актуелна со телевизиската емисија Агенда 21 која ја водат заедно со колегата Игор Џамбазов, на социјалната мрежа Фејсбук сподели корисни совети за новата година. Па веруваме дека доколку ја послушате и почнете да ги практикувате советите од Весна, ќе бидете посреќни во 2022, и вие и оние околу вас.

1. Не отварајте бизарни и вести кои нема ама баш никако да ви го разбистрат умот, напротив затапуваат.

2. Бидете храбри.

3. Сторете нешто со вашиот живот и учете ги вашите деца на здрав живот, читање книги и кријте им ги гаџетите барем три пати неделно (не е кривично дело).

4. Не верувајте на политичарите секогаш е ПР, верувајте на сопствениот ум, инстинкт и волја.

5. Бидете свои и кога грешите.

Таа објавата ја дополни со надеж дека „следните наслови во медиумите ќе бидат исполнети со успесите на млади деца актери, со актери кои растураат на сцена и дека тоа ќе бидат главни вести,  а не оние шушумиги како *срушиле* инстаграм со очајна потреба за лајкови и кликови“.

Весна советува и да се грижиме за родителите додека ни се тука, зашто „кога ќе изгубите родител веќе сте потполно сами и неутешни“, сеќавајќи се на својот татко за кого вели дека ѝ бил инспирација со широката насмевка.

И, надоврзувајќи се на Весна, екстра совет и од нас:
СМЕЈТЕ СЕ ПОЧЕСТО ВО НОВАТА ГОДИНА!

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....