12.8 C
Скопје
22:08 - 27 февруари, 2024

(Фото) Бред Пит направи пластична операција: Разликата е очигледна, а стручњак ја објаснува интервенцијата

60-годишниот холивудски актер Бред Пит направи пластична операција. Козметологот и блогер д-р Џони зборува за ова.

Специјалистот ја спореди фотографијата на ѕвездата од „Ad Astra“ направена на Оскарите 2020 година, каде што, според козметологот, се видливи „нормалните знаци на стареење“ на Пит: длабоки статични линии, губење на волуменот околу очите и средината на лицето и на некоку места опуштена кожа.

После тоа, д-р Џони покажа фотографија од поранешниот сопруг на Анџелина Џоли направена на тенискиот турнир Вимблдон во летото 2023 година.

“Ако го погледнете неговиот профил отстрана, можете да видите дека промената на контурата на долниот дел од лицето е навистина импресивна. А, можете да забележите дека тоа е поради лифтинг на лицето гледајќи ја неговата лузна”, вели специјалистот.

Според д-р Џони, ваквата лузна е класична последица на пластичната операција на лицето.

Неодамна, 60-годишниот холивудски актер повторно се појави во јавноста. Тој беше на Формула 1 во Флорида. Пит покажа младешки изглед облечен во тексас модна комбинација со светло зелен елек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bradpitt.fansite

Да потсетиме, Бред Пит и неговата девојка Инес де Рамон го прославија 60-тиот роденден на актерот, а според блиски извори на парот двајцата планираат бебе.

Бред Пит и неговата девојка планираат бебе: „Нејзиниот часовник отчукува“

 

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....