5.8 C
Скопје
20:59 - 6 декември, 2023

Детали за смртта на Метју Пери: Пронајден мртов во џакузи, пред домот – неговиот татко и полиција

Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“, денеска е пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес, објави TMZ.

Метју Пери вежбал два часа утрото, а потоа го испратил својот асистент на купување намирници. Кога асистентот се вратил два часа подоцна, го нашол Пери во несвест и веднаш повикал полиција и брза помош. Сепак, лекарите биле немоќни да го спасат.

Извори на ТМЗ од полицијата велат дека Пери најверојатно се удавил, но дека понатамошната истрага ќе покаже под кои околности тоа се случило. Во близина на телото не биле пронајдени наркотици и засега се верува дека смртта не била насилна.

Метју Пери се прослави благодарение на улогата на Чендлер во серијата „Пријатели“ која имаше 10 сезони и 234 епизоди.

Иако „Пријатели“ беше неговиот најголем успех во актерскиот свет, Пери глумешеиводуги хит серии како што се „Boys Will Be Boys”, “Growing Pains”, Silver Spoons”, “Charles in Charge”, “Sydney”, “Beverly Hills, 90210”, “Ally McBeal” и многу други.

Метју Пери се бореше со зависноста од дрога и алкохол зад камерите. Со години бил зависник од лекови против болки, поради што бил на рехабилитација.

Актерот во своите мемоари пишуваше за најтешките периоди од својот живот, но и за минатогодишната борба со вишокот килограми.

Метју Пери никогаш не бил оженет, тој само накратко беше верен со Моли Хурвиц пред неколку години.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....