5.8 C
Скопје
22:43 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за недела, 29 октомври

Овен
Денот ќе отвори можности за личен раст и развој. Можеби ќе одлучите да се занимавате со ново хоби, да научите нешто ново или конечно да се справите со некој проект што долго време го одложувате.

Бик
Недела е совршена за решавање на финансиски прашања. Ќе можете да откриете нови извори на приходи или да направите мудри инвестиции.

Близнаци
На овој ден комуникацијата и размената на идеи ќе ви станат важни. Можете да научите многу од разговорите со други луѓе, затоа обидете се активно да учествувате во разговорите.

Рак
Обрнете внимание на вашата физичка и емоционална благосостојба. Вежбањето, јогата или медитацијата може да ви помогнат да се чувствувате поенергично и поздраво.

Лав
Неделата ги става во преден план прашањата поврзани со семејните односи. Поминете време со најблиските и обидете се да решите одредени семејни конфликти или прашања.

Девица
Денот е погоден за развој на планови и одредување конкретни чекори за остварување на зацртаните цели. Размислете за вашите амбиции, цели и почнете да дејствувате.

Вага
Недела ќе ве потсети на важноста на рамнотежата помеѓу работата и животот. Обидете се да посветите време на партнерот и на аспирациите за неговата кариера или на заеднички одмор.

Шкорпија
Денот ќе ви даде можност за самоизразување и креативност. Можеби ќе ве интересира да се занимавате со хоби што ве инспирира или да експериментирате на ново поле.

Стрелец
Посебно внимание треба да посветите на вашите лични односи. Поминете што е можно повеќе време со вашиот партнер или блиски пријатели за да разговарате за важни прашања и да им дадете емоционална поддршка.

Јарец
Во недела ќе имате одлична можност да ги развиете своите вештини и професионален раст. Размислете да нурнете подлабоко во вашето поле на интерес или да започнете да учите нешто сосема ново.

Водолија
На овој ден, важно е да се грижите за вашата физичка и емоционална благосостојба. Затоа, одвојте време за вежбање, медитација и други практики кои ќе ви помогнат да се чувствувате со повеќе енергија и фокусирани.

Риби
Недела ќе ви овозможи единствена можност за духовен раст и интроспекција. Најдете време за мир и размислување и обидете се да вежбате медитација и други духовни техники.

Неделен хороскоп (30 октомври-5 ноември): Голема победа за Вагите, одмазда за Раковите, љубов за Девиците…

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....