3.8 C
Скопје
19:14 - 5 декември, 2023

Неделен хороскоп (30 октомври-5 ноември): Голема победа за Вагите, одмазда за Раковите, љубов за Девиците…

ОВЕН: СЕ ПОДОБРО!
Драг Овен, месец октомври – со Сонцето во опозиција – ги забави вашите планови и ве натера да се чувствувате под стрес и под притисок. Овој почеток на ноември конечно враќа малку спокојство во вашиот живот, и на сентиментален и на професионален план. Во вторник, среда, сабота и недела ќе можете да уживате во поволните влијанија на прекрасната Месечина на ваша страна. Нервозна месечина, пак, помеѓу четврток и петок.

БИК: ГРИЖИ
Драг Бик, не е лесен период за вашиот знак, особено погоден од спротивставувањето на Марс и Меркур: всушност, не недостасуваат грижи и предизвици поврзани со работата, но на крајот победата ќе биде ваша! Јупитер ве штити и ќе ве натера да ги видите плодовите од толку многу труд. Љубовта ја фаворизира убавата Венера, која ги зајакнува неодамна воспоставените врски и им дава обновена страст на долгогодишните.

БЛИЗНАЦИ: СО МЕСЕЧИНАТА ВО ЗНАКОТ!
Драги Близнаци, оваа недела можете да сметате на прекрасна Месечина која ќе засвети за вас, во вторник и среда, и која ќе биде особено среќна. За жал, неповолниот транзит на Венера во знакот Девица може да донесе уште некои дискусии во вашиот љубовен живот: ризикот да не се разберете со партнерот е голем, барајте дијалог со него што е можно повеќе без избрзани одлуки.

РАК: ВРЕМЕ ЗА ОДМАЗДА!
Драг Рак, планетите конечно се подредени во ваша корист! Меркур, Сонцето и Марс ви даваат предност во работата: дојде време да се одмаздите! Венера од своја страна ја штити вашата врска и ви дава љубов и страст. Најсреќните денови во неделата ќе бидат четврток и петок, кога прекрасната Месечина може да ви ја донесе веста што ја чекавте…

ЛАВ: КАКОВ СТРЕС!
Драг Лав, за жал оваа недела нема да недостигаат грижи, особено поврзани со работната средина… Меркур, Марс и Јупитер во неповолна положба носат уште неколку пречки на вашиот пат и прават да доживеете моменти на силен стрес. Обрнете особено внимание на понеделник, кога и Месечината ќе биде неповолна. Искористете ги среќните денови на Месечината, сабота и недела.

ДЕВИЦА: ДА ЖИВЕЕ ЉУБОВТА!
Драга Девица, Венера е подготвена да ви даде убави емоции и оваа недела: паровите би можеле да направат важни планови за нивната заедничка иднина, додека состаноците ќе бидат фаворизирани за самците. Дури и на работа ќе бидете заштитени од планетите Меркур и Јупитер, подготвени да ви гарантираат добри можности и правилно препознавање на нештата (па дури и на луѓето). Само внимавајте на нервозна Месечина во вторник и среда.

ВАГА: ОДЛИЧНО!
Драги Ваги, последните неколку недели ви даваа големо задоволство: оваа недела не ветува баш толкав сјај, но сепак уште долго ќе имате можност да уживате во придобивките што ви ги донесе месецот што изминува. Прекрасна Месечина би можела да ви донесе изненадувања во деновите вторник, среда, сабота и недела. Помеѓу четврток и петок, сепак, може да се случат некои мали неочекувани настани…

СКОРПИЈА: ДОБРА ВЕСТ!
Драга Шкорпија, вашата недела започнува со малку нервозна Месечина, во опозиција во понеделник. Ако случајно се чувствувате малку збунето, не грижете се: можете да сметате на прекрасно небо кое ќе ви даде прекрасно задоволство! Венера конечно повторно ви се насмеа и со партнерот ќе се родат нови искри. Нема да недостигаат добри вести и на работа: Меркур во конјукција ви ветува можности што не се пропуштаат…

СТРЕЛЕЦ: МЕСЕЧИНА ВО ОПОЗИЦИЈА
Драг Стрелец, во вторник и среда ќе мора да се справите со Месечината во опозиција: тоа ќе бидат два прилично тешки денови, во кои ќе се чувствувате особено нервозни. Обложувајте се во сабота и недела, кога Месечината повторно ќе ви се насмевне и ќе можете да се чувствувате поспокојно. Во љубовта може да настанат недоразбирања со партнерот: Венера во неповолна положба нема да го олесни дијалогот меѓу вас.

ЈАРЕЦ: НЕБОТО ВИ СЕ НАСМЕВНУВА!
Драг Јарец, небото конечно повторно ви се насмевнува! Последните неколку недели беа доста тешки за вашиот знак, но дојде време да уживате во плодовите на сите ваши напори и жртви. Наскоро ќе пристигнат одговорите кои ги чекавте, а нема да недостига задоволство од работата. Но, пред се љубовта ќе ви ја врати насмевката: Венера ви гарантира блискост на посебна личност. Внимавајте на спротивставената Месечина помеѓу четврток и петок.

ВОДОЛИЈА: КАНЦЕЛАРИСКИ ДИСКУСИИ
Драга Водолија, сега кога Венера веќе не е во опозиција, се чувствувате поспокојно во однос на чувствата. За оние кои доживеаја голема криза во последните месеци, дојде време да се вратат во игра. На работа може да наидете на некои дополнителни пречки поради неповолната положба на Марс, Јупитер и Меркур, кои водат до забавување и дискусии во канцеларија. Обложувајте се на среќните денови на Месечината: вторник и среда.

РИБИ: ПРОБЛЕМИ ВО ЉУБОВТА
Драги Риби, љубовта е болна точка оваа недела за вас: Венера во опозиција носи дискусии и кавги во вашиот живот и нема да биде секогаш лесно да се најде точка за компромис со партнерот, и покрај напорите… На работа пак, нема да недостигаат големи задоволства: Меркур и Јупитер ќе ви донесат добри вести! Доколку имате предлог, сега е вистинското време да го направите тоа. Среќни денови: понеделник, четврток и петок.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....