17.8 C
Скопје
23:22 - 19 мај, 2024

Ознака : турска чаршија

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ЗЕЈНУЛА АСАНИ, ФИЛИГРАНИСТ И КУЈУНЏИЈА: Татко ми направи накит за Салма Хајек, а во земјава никој не те цени!

Марија Гегоска
Долга е традицијата на филигранството во Македонија, а семејството  Асани се едни од оние кои стојат зад овој занает. Мајсторот Џељадин Асани, познат како мајстор...