23.8 C
Скопје
15:32 - 30 мај, 2024

Ознака : телешка чорба

Дестинации и Дегустации

Проверено: Оригинален рецепт за ТЕЛЕШКА ЧОРБА без запршка

Igor
Состојки: 300 гр телешко месо 1 главица кромид 1 чешне лук 2 моркова 2 компира ловоров лист бибер сол Подготовка: Во тенџере ставете го телешкото...