17.8 C
Скопје
14:27 - 20 април, 2024

Ознака : Соња Вуксановиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Поранешната на Аца Лукас славеше роденден до зори! Бели свеќи и лимони насекаде

Еспресо
Соња Вуксановиќ, поранешната сопруга на српскиот фолкер Аца Лукас, го прослави 48. роденден во кругот на најблиските пријатели, а ќерката Софија Шашиќ сподели моменти од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Поранешната на Аца Лукас во минијатурно бикини на плажа: Го слави роденденот на јахта, но не е сама

Еспресо
Соња Вуксановиќ последните зимски денови пред почетокот на пролетта ги поминува на егзотична дестинација далеку од Србија, а се почести со патување за својот 48...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Јави се, ми требаат 100.000 евра!“: Преписката помеѓу Ана Николиќ и Соња Вуксановиќ предизвика бура од реакции

Еспресо
Соња Вуксановиќ, поранешната сопруга на српскиот фолк пејач Аца Лукас со кој има ќерка, и пејачката Ана Николиќ се долги години блиски пријателки, а Соња...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Некој те бара, јави се“: Аца Лукас тврди дека поранешната сопруга го изневерувала со познат кошаркар, велат дека е Марко Јариќ

Еспресо
Александар Вуксановиќ алијас Аца Лукас во својата книга „Ова сум јас“ опиша некои детали од бракот со Соња Вуксановиќ, а еден од поинтересните делови е...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ГО ЗАВЕДЕ ЖЕЉКО ШАШИЌ, потоа АЦА ЛУКАС, а на КРАЈ СЕ РАЗВЕДЕ од ДВАЈЦАТА: Која е Соња Вуксановиќ?

М.Р.
Соња Вуксановиќ со години го привлекува вниманието со својот љубовен живот. Соња е родена во Белград, пораснала во Германија, а подоцна се вратила во Србија....
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Повторно заедно: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски
Според српските медиуми, пејачот Аца Лукас и неговата поранешна сопруга со која ја има ќерката Викторија, Соња Вуксановиќ, наводно се повторно заедно. Пејачот ги однел...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Васко Спасоски
Турскиот бизнисмен и пејач Озкан Шен неколку дена претстојува во Белград каде снимаше кадри за новиот негов спот кој наскоро ќе ја здогледа светлината на...
БалканСцена

Поренешната сопруга на Аца Лукас во врска со познат пејач – милионер! (ФОТО)

Васко Спасоски
Соња Вуксановиќ (43) наводно е во врска со пејачот Озкан Шеном, а во Турција познат како Мистер Џад. Како што се зборува, милионерот Озкан кој...
ЛајфстајлСцена

Денеска и официјално: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ се разведоа (ФОТО)

Igor
Фолк-пејачот Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ со која ја имаат седумгодишната ќерка Викторија, денеска и официјално се разведоа. И Соња и Лукас во...