33.8 C
Скопје
16:04 - 24 јуни, 2024

Ознака : снежана никшиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ПОЧИНА СНЕЖАНА НИКШИЌ, глумица која го спаси легендарниот колега од пеколот на алкохолизмот!

Еспресо
Снежана Никшиќ почина во Белград на 79-годишна возраст по кратко боледување. Познатата актерка веќе подолго време е во брак со Љуба Тадиќ. Актерката Снежана Никшиќ...